Bardzo Młoda Kultura

„Zwierzobziki” oczami dziecięcej wyobraźni​

Koordynator: Andrzej Cieszyński/Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu

Partner: Małgorzata Banicka / Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu, Małgorzata Brzostowska/Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

Opiekun: Piotr Bałajan

Czas realizacji: 03.08 – 12.10.2020

Miejsce realizacji: Przemyśl – Centrum Edukacji Plastycznej przy Galerii Sztuki Współczesnej 

 

Projekt ma na celu promocję postaci i twórczości przemyskiego artysty Jerzego Dunin-Brzezińskiego – Karo, przede wszystkim wśród dzieci oraz wśród mieszkańców Przemyśla. Jerzy Dunin Brzeziński – Karo urodził się w Ruszelczycach koło Przemyśla. Zajmował się projektowaniem graficznym, malarstwem i poezją. Profesor Sztuki Użytkowej w Leicester Polytechnic (Anglia). W ostatnich latach życia był związany z Przemyślem gdzie zajmował się malarstwem i poezją. Jego dzieła oraz dokonania będą przedstawione jako inspiracja i motywacja dla dzieci aby otworzyły się na sztukę i miały odwagę realizować życiowe cele.

Kanwą projektu będą ilustrowane limeryki autorstwa Jerzego Karo zatytułowane „Zwierzobziki”. Projekt ma charakter interdyscyplinarny łączy sztuki wizualne i poezję.

„Zwierzobziki” – podsumowanie

Projekt „Zwierzobziki – oczami dziecięcej wyobraźni” realizowany był przez Centrum Edukacji Plastycznej przy Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu na kanwie ilustrowanego tomiku limeryków Jerzego Dunin-Karo, wybitnego artysty związanego z Przemyślem. Projekt artystyczno-edukacyjny składał się z warsztatów kreacji słowa i powiązanych z nimi warsztatów plastycznych.

Czytaj dalej »

„Zwierzobziki” na przemyskim Ratuszu

Na fasadzie Urzędu Miejskiego w Przemyślu można oglądać prace, które powstały podczas projektu „Zwierzobziki – oczami dziecięcej wyobraźni”” . Instalacje świetlne będzie można oglądać od 10 do 18 października br. po godz. 18.00.

Czytaj dalej »

Powstają kolejne „zwierzobziki”

W Centrum Edukacji Plastycznej przy Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbyły się kolejne warsztaty plastyczne w ramach projektu „Zwierzobziki oczami dziecięcej wyobraźni”. Tym razem dzieci wycinały i wyklejały fantazyjne zwierzaki z kolorowego papieru. Zobaczcie efekty ich pracy.

Czytaj dalej »
Skip to content