Bardzo Młoda Kultura

Animacja w teatrze​​

Koordynator: Joanna Kostkiewicz

Partner: Szkoła Podstawowa w Wyszatycach

Czas realizacji projektu: 20.08 – 14.10.2019

Miejsce realizacji: Wyszatyce

Projekt zakłada przygotowanie od podstaw kukiełkowego spektaklu teatralnego, podczas realizacji którego uczestnicy zadania będą mogli nauczyć się  wielu rzeczy praktycznych, ale też i nieuchwytnych  nawyków społecznych, kulturowych.

Podczas projektu realizowane będą warsztaty szycia pacynek i kukiełek, tworzenia scenografii, choreografii i zajęć wokalnych, zakończonych finałowym wystawieniem sztuki.

Uczestnicy poznają  trud i tajniki  projektowania i sami będą kreować rzeczywistość, dopasują scenografię oraz poprowadzą sztukę traktującą o poważnym problemie życiowym jakim jest wychowanie w rodzinie, gdzie matka nie jest tą biologiczną matką. Temat ma uczulić odbiorców i uczestników projektu na  społeczne problemy.

Uczestnicy będą mieli wpływ na formę przestawienia i  dobór dialogów opierając się na oryginalnym tekście „Jajo” czyli historii kury i kurczaka, autorstwa Rafała Paśko, opartym na bajce „Historia pewnego jajka”.

Zajęcia teatralne w Wyszatycach

W domu kultury w Wyszatycach odbywają się warsztaty w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura. Dzieci biorące w nich udział projektują i wykonują pod okiem instruktora kukiełki za pomocą których dadzą przedstawienie. Warsztaty teatralne z wykorzystaniem technik lalkarskich prowadzi choreograf, dzieci angażują się w rolę, czytają scenariusz. Warsztaty uczą pracy zespołowej,

Czytaj dalej »
Skip to content