Bardzo Młoda Kultura

Budujemy MOST​

Koordynator: Małgorzata Leja/Szkoła Podstawowa w Cieplicach

Partner: Tadeusz Kyć / Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Oświatowych i Gospodarczych w Dąbrowicy

Opiekun: Beata Nowakowska-Dzwonnik

Czas realizacji: 01.07 – 18.10.2020

Miejsce realizacji: Cieplice, Gmina Adamówka

Odbiorcami projektu i inicjatorami podejmowanych działań są uczniowie szkół podstawowych Gminy Adamówka.

Głównym celem projektu jest stworzenie oferty innowacyjnych przedsięwzięć rozwojowych dotyczących sołectwa Cieplice i ukazanie roli edukacyjne – kulturotwórczej jaką są małe wiejskie wspólnoty, które zainicjują działania środowiska lokalnego na rzecz wspólnego dobra. 

Planowane przedsięwzięcia (np. zajęcia, warsztaty, wydarzenia, konkursy, happeningi edukacyjne, plenery malarskie) odbiegające od typowego sposobu organizacji działań i obchodzenia ważnych uroczystości, ukażą wyjątkową rolę małej społeczności, wzmocnią lokalną tożsamość i poczucie wspólnoty, poszerzą wiedzę, a równocześnie będą procesem budowania wzajemnych relacji, przekazywania wartości, fascynowania otaczającym światem i będą pomostem do integracji międzypokoleniowej.

Podsumowujemy projekt „Budujemy MOST”

Stało się! Udało się! Podsumować, podziękować, pożegnać… a wszystko w towarzystwie wspaniałych Przyjaciół MOST-u przy fantastycznym powiewie pachnącego siana. To był piękny czas i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli się spotkać w większym gronie.

Czytaj dalej »

MOST jest NASZ!

Tak – wydaje się – niedawno ruszyliśmy z „budową MOST-u”, a już zbliża się odbiór naszego budowania – zakończenie. I choć to finał, MOST pozostaje NASZ! Tyle się działo dobrego i o tym chcemy opowiedzieć podczas planowanego happeningu. Zapraszamy na podsumowanie naszych wielorakich działań w Cieplicach.

Czytaj dalej »

Już ja Was wykąpię…

Dzieci, a zwłaszcza niemowlęta od zawsze wymagały starań i specjalnej opieki. W jakich warunkach odbywała się dawniej kąpiel? Jak wyglądała codzienność na wsi sto lat temu? Rozpoznawanie dawnych sprzętów, poznawanie ich historii i zastosowania, to naprawdę interesujące zajęcie, o czym przekonali się uczestnicy projektu „Budujemy MOST”.

Czytaj dalej »

MOST ma szczęście do ludzi!

Gdzie to wszystko razem się mieści? Tyle pięknych dźwięków, tyle muzycznych barw, tyle pasji… Pani Katarzyna Wróbel – studentka pedagogiki, organistka, wolontariuszka swoim zaangażowaniem i sercem jest z nami od początku projektu. Jako „Przyjaciel” projektu MOST, przygotowała spotkanie warsztatowe ubarwione muzyczną różnorodnością, pokazała jak wiele mamy możliwości, jak tylko się bardzo chce, no i oczywiście systematycznie się pracuje nad własnym rozwojem.

Czytaj dalej »

Podróż ze smakiem

„Dzisiejsze wasze tworzenie ma smakować!” – to główna zasada warsztatów, które odbyły się w zagrodzie „W Międzyczasie” w Cieplicach. Uczestnicy warsztatów cały czas zaskakują kreatywnością i artystycznymi pomysłami.

Czytaj dalej »
Skip to content