Bardzo Młoda Kultura

Lasoskie korzenie​

Koordynator: Łukasz Sędyka/Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Kultury Tradycyjnej „Życie z przytupem” w Komorowie

Partner:  Ewa Łeptuch/Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Komorowie

Opiekun: Anna Zych-Niżnik

Czas realizacji: 01.08 – 18.10.2020

Miejsce realizacji: Komorów, Gmina Majdan Królewski

„Lasoskie korzenie”  to projekt skierowany do dzieci w wieku 10 -14 lat, który pośrednio będzie oddziaływał na całe środowisko wsi Komorów, położonej w sercu lasowiackiego regionu, w niedalekiej odległości od Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej . Uczestnicy projektu będą zdobywać wiedzę i umiejętności podczas różnorakich zajęć, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów i znawców kultury lasowiackiej.  Celem projektu jest to by jego  uczestnicy byli świadomi w jakim regionie mieszkają, by mogli opowiedzieć historię Lasowiaków, opisać strój regionalny, wykonać ozdoby charakterystyczne dla regionu lasowiackiego, zaśpiewać piosenkę posługując się gwarą swoich przodków, zaprezentować podstawowe kroki tańców regionalnych i wymienić skład tradycyjnej kapeli lasowiackiej.  Udział dzieci w projekcie o tematyce regionalnym, pośrednio będzie oddziaływać również na ich rodziców, co również z pewnością wpłynie na ich świadomość kulturową.

Lasoskie korzenie – czas na podsumowania

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który zmontował Łukasz Sędyka – koordynator ,,Lasoskie korzenie”. Ponieważ nie mogło odbyć się uroczyste podsumowanie, na którym mieli spotkać się uczestnicy projektu, prowadzący warsztaty i zaproszeni goście, niech ten krótki film przedstawiający migawki z warsztatów, będzie formą podsumowania.

Czytaj dalej »

W Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie

Projekt ,,Lasoskie korzenie” nabrał tempa. Większość zadań została już zrealizowana. 14 września uczestnicy projektu mieli okazję sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę na temat kultury regionalnej, bo odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Czytaj dalej »
Skip to content