Bardzo Młoda Kultura

„Zwierzobziki” – podsumowanie

Projekt „Zwierzobziki – oczami dziecięcej wyobraźni” realizowany był przez Centrum Edukacji Plastycznej przy Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu na kanwie ilustrowanego tomiku limeryków Jerzego Dunin-Karo, wybitnego artysty związanego z Przemyślem. Projekt artystyczno-edukacyjny składał się z warsztatów kreacji słowa i powiązanych z nimi warsztatów plastycznych.

W warsztatach brały udział dzieci, uczniowie klas 1 – 3 ze szkół podstawowych nr 4 i nr 11. Efekt tych interdyscyplinarnych warsztatów plastyczno – literackich zaprezentowany został w instalacji świetlnej na elewacji budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu, a także na specjalnej wystawie powarsztatowej w przemyskiej Galerii.

Dziękujemy osobom realizującym projekt: Małgorzacie Banickiej, Małgorzacie Brzostowskiej – za opiekę pedagogiczno-psychologiczną, Januszowi J. Cywickiemu – za projekt graficzny wydawnictw, Annie Drymajło za opiekę merytoryczną i prowadzenie zajęć, Grzegorzowi Karnasowi za realizację dokumentacji fotograficznej i Pawłowi Żemełko za realizację dokumentacji filmowej.

Posłuchajcie kilka limeryków J. Dunin-Karo w interpretacji Alicji Kunert, na podstawie których powstały prace dzieci.

Koordynator projektu Andrzej Cieszyński

Skip to content