Dzieci, a zwłaszcza niemowlęta od zawsze wymagały starań i specjalnej opieki. W jakich warunkach odbywała się dawniej kąpiel? Jak wyglądała codzienność na wsi sto lat temu? Rozpoznawanie dawnych sprzętów, poznawanie ich historii i zastosowania, to naprawdę interesujące zajęcie, o czym przekonali się uczestnicy projektu „Budujemy MOST”.
Okazało się, że tradycje i obyczaje polskiej wsi, rodzin i domów to ciekawy temat na współczesne czasy dla dzieci i młodzieży. Na podstawie opowieści, źródeł historycznych pisanych i przedmiotów codziennego użytku – źródeł materialnych, w Zagrodzie edukacyjnej „W Międzyczasie” można poznawać przeszłość naszych przodków. Jaka była ich codzienność i czym się różniła od naszej współczesności? Jak i przy czym wspólnie spędzano czas? Ileż było zabawy, radości, ciekawości i nauki w poznawaniu i opisywaniu „Śladów przeszłości”!
Przewodniczką po czasie minionym i równocześnie zatrzymanym w „Domu z duszą” była pani Elżbieta Starzak, której za „zachwycenie nas czasem i przestrzenią historyczną” serdecznie dziękujemy. Tutaj chce się wracać!