Bardzo Młoda Kultura

Czy życie jest piękne?

Czy  życie jest piękne? O tym, że tak jest, będą przekonywali uczestnicy projektu „Przegląd Małych Form Teatralnych ŻYCIE JEST PIĘKNE”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubaczowie. Projekt wystartował 19 września.

W dniach 19 i 20 września 20 osobowa grupa młodzieży i nauczycieli z 10 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego uczestniczyła w warsztatach teatralnych, które mają ich przygotować do stworzenia małej formy teatralnej pod hasłem „Życie jest piękne”, którą zaprezentują na finale projektu 19 października.  

Podczas warsztatów, które poprowadziła Justyna Król – aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, uczestnicy poznali m.in. tajniki prezentacji na scenie, poprawnego mówienia, a także konstruowania małych form teatralnych. Wspólnie stworzyli także etiudę „Życie jest piękne”. Teraz dwuosobowe reprezentacje szkół, które brały udział w warsztatach mają miesiąc, by w swoich szkołach stworzyć 10-osobowe zespoły i przygotować przedstawienie o tym, że życie jest piękne. Wszyscy zaprezentują się 19 października na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie na Przeglądzie Małych From Teatralnych „Życie jest piękne”. Główną nagrodą przeglądu jest wyjazd całego zespołu  na spektakl do teatru.

Projekt – jako jeden z 7 na Podkarpaciu- jest realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018. Operatorem regionalnym programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.


Iwona Buczko

Koordynator projektu

Skip to content