Bardzo Młoda Kultura

Razem tworzymy kreatywny świat​

Koordynator: Monika Buczek/Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Partner: Monika Szwed/ Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

Opiekun: Rafał Kureczka

Czas realizacji: 06.07 – 15.10.2020

Miejsce realizacji: Lubaczów 

Głównym celem planowanego zadania jest rozwijanie zainteresowań oraz kreatywności wychowanków Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie -osób niepełnosprawnych intelektualnie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz młodzieży wykluczonej społecznie z Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Cel zostanie zrealizowany poprzez organizację cyklu zajęć plastycznych i rękodzieła artystycznego. W planach projektu ujęto organizację warsztatu w plenerze pt. „Krajobraz letni”, warsztatów:  decupage, ceramiki artystycznej i stroju z recyklingu. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej,  której efektem będzie wystawa na lubaczowskim Rynku.

EKO stroje gotowe!

Za nami ostatni warsztat w ramach projektu “Razem tworzymy kreatywny świat”. Tym razem dzieci tworzyły piękne stroje z recyklingu, na uczestników czekało wiele różnorodnych materiałów, wystarczyło wybrać odpowiednie rzeczy i… postawić na kreatywność.

Czytaj dalej »

Strój z recyklingu

Jak zrobić strój ekologiczny dla dziecka? Czego można użyć, aby stworzyć eko przebranie? Tego właśnie dowiedzą się uczestnicy kolejnego już z serii warsztatu „Strój z recyklingu” w ramach projektu „Razem tworzymy kreatywny świat”.

Czytaj dalej »

Do serca przytul pluszaka!

W ramach projektu “Razem tworzymy kreatywny świat” w pięknym plenerze Zespołu Zamkowo-Parkowego Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyły się warsztaty szycia zabawek z materiału.

Czytaj dalej »

Warsztaty ceramiczne w Lubaczowie

Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypalania w piecu ceramicznym, dlatego warsztaty odbyły się w cyklu dwóch spotkań. Na drugim dzieci, 25 sierpnia – szkliwiły i dekorowały swoje wcześniej wypalone dzieła.

Czytaj dalej »

Po warsztatach decoupage

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Razem Tworzymy Kreatywny Świat” za nami. Tym razem podczas warsztatów dzieci i młodzież poznały technikę zdobniczą decoupage i dowiedziały się, jak w prosty, ale efektowny sposób ozdabiać przedmioty. Warsztaty przeprowadziła Pani Monika Szwed, która zapoznała dzieci i młodzież z  historią zdobienia metodą decoupage, omówiła możliwości,

Czytaj dalej »

Warsztaty decoupage

Czas wakacji to świetna okazja ku temu, by rozwijać swoje pasje, poznawać nowe techniki, a także tworzyć coś, co pozostanie pamiątką na długo.Dlatego startujemy z kolejnymi warsztatami w ramach projektu „Razem tworzymy kreatywny świat”, tym razem decoupage. Już 12 sierpnia w Lubaczowie uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość tworzenia oryginalnych prac

Czytaj dalej »

Relacja z warsztatów malarskich “Krajobraz letni” w Baszni Dolnej

Pierwsze warsztaty malarskie w ramach projektu „Razem tworzymy kreatywny świat” za nami. Są one początkiem cyklu warsztatów rozwijających kreatywność, samodzielność, ciekawość naszych uczestników. Spotkanie poprowadziła Pani Aneta Przepłata Mazepa malarka z zamiłowania, członek Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, która z uczestnikami projektu podzieliła się swoją wiedzą i ważnymi elementami tworzenia

Czytaj dalej »

Tworzymy kreatywny świat w Lubaczowie

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie rusza z realizacją projektu „Razem tworzymy kreatywny świat”. Pierwszy z cyklu warsztat malarski w plenerze pn. „Krajobraz letni”  poprowadzi Pani Aneta Przepłata (Mazepa) ze Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej.W warsztacie udział wezmą osoby niepełnosprawne intelektualnie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz młodzież wykluczona społecznie z Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.Na

Czytaj dalej »
Skip to content