„Razem tworzymy kreatywny świat” – warsztaty ceramiczne

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczestniczek i uczestników z pierwszych warsztatów ceramicznych. Na kolejne warsztaty zapraszamy 25 sierpnia.

20 sierpnia rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne. Dzieci pod okiem instruktora Pani Agaty Lechowicz modelowały z gliny wybrane przedmioty. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się ze specyfiką gliny, jako materiału do tworzenia, poznali podstawowe techniki lepienia z gliny oraz dowiedzieli się, jak ludzie wykorzystywali glinę od najdawniejszych czasów. Zapoznali się także z narzędziami, które wykorzystywane są w pracowni ceramicznej.

Głównym celem zajęć ceramicznych było rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi, jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym, kolorowym wyrobem. Dzieci bardzo przejęte i skupione pracowały nad swoimi dziełami artystycznymi.

Zadaniem uczestników było wykonanie glinianego przedmiotu. Mógł to być konik, ptak, ozdobna miska lub naczynie. Wszyscy z wielkim zapałem wzięli się do pracy. Pod koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów mógł zaprezentować swoje prace. Każde dzieło zostało podpisane przez osobę, która je wykonała. Było to ważne z tego powodu, że wszystkie gliniane prace zostały starannie spakowane i przeniesione do pracowni ceramicznej, gdzie zostaną wypalone. Następnie będą one zdobione i szkliwione.

Spotkanie uświetniła niespodzianka przygotowana przez naszego gościa pana Rafała Kureczkę z Centrum Kulturalnego z Przemyśla, który przywiózł dzieciom upominki.

Koordynator projektu Monika Buczek