Bardzo Młoda Kultura

Warsztaty z podstaw podcastingu

18 kwietnia zapraszamy do Jasielskiego Domu Kultury na warsztaty z podstaw podcastingu, które poprowadzą Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk. Zgłoszenia do 10 kwietnia.

Szkolenie prowadzone jest w formie ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik ma możliwość nagrania swojego głosu na mikrofon.

Warsztaty odbędą się w godzinach 10:00 – 17:00.

  1. Jakim sprzętem nagrywać podcasty i jak się nim posługiwać? (przywozimy i pokazujemy swój sprzęt, uczestnicy mogą mieć swój i pytania do nas).
  2. Krótko o tym, jak przygotować podcast? (szukanie tematu, scenariusz podcastu oraz całej serii).
  3. Jak poprowadzić podcast? Praca nad głosem i sposobem mówienia do mikrofonu.
  4. Przełamanie tremy u siebie i u rozmówcy.
  5. Sztuka rozmowy. Jak zadawać dobre pytania? Aktywne słuchanie / lub podstawy storytellingu (do wyboru).
  6. Krótki wstęp do montażu dźwięku. Jakich błędów unikać?

Prowadzące:

Hanna Bogoryja-Zakrzewska – od 2017 współtworzy projekt Torba Reportera i Podcastera, którego celem są szkolenia z podcastingu i wystąpień publicznych oraz promowanie reportażu audio. Produkuje podcasty, dokumenty audio i seriale audio.
Wcześniej związana ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zdobyła wszystkie najważniejsze nagrody dla reportażystów radiowych w Polsce m.in. Grand Press, Złoty Mikrofon, Złoty Melchior, nagroda Fundacji Batorego, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i TV. Za swój wkład w rozwój sztuki radiowej otrzymała medal Zasłużona dla Kultury Polskiej i Brązowy Krzyż Zasługi. Jej reportaże wielokrotnie reprezentowały polską radiofonię za granicą.

Katarzyna Błaszczyk – absolwentka prestiżowej EBU Master School. Od 2017 współtworzy projekt Torba Reportera i Podcastera, którego celem są szkolenia z podcastingu i wystąpień publicznych oraz promowanie reportażu audio. Produkuje podcasty, dokumenty audio i seriale audio.
Wcześniej związana ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Na koncie 20 nagród za reportaże i dokumenty radiowe. Najważniejsze z nich: Nagroda im. Bolesława Prusa Młody Dziennikarz 2013 za całokształt twórczości, Srebrny Melchior,
Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie.

Prowadzące wspólnie napisały książkę “Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” oraz e-booka “Sztuka rozmowy”. We wrześniu 2021 r. dostałyśmy nagrodę „Podcast roku” od miesięcznika „Media Marketing Polska” za projekt pionierski, nieszablonowy i oryginalny.

Skip to content