Warsztaty pt. Gry wspierające integrację międzykulturową

15 maja zapraszamy do Ośrodka Kultury w Dukli na warsztaty pt. „Gry wspierające integrację międzykulturową”, które poprowadzi Tomasz Grabowski.

Na Twoich zajęciach pojawia się coraz więcej osób, dla których język polski nie jest pierwszym językiem? Z wielu przyczyn (o których wszyscy wiemy i nie będziemy tu o nich pisać) mierzymy się w z migracjami i chcemy, aby odbiorcy naszych instytucji czuli się w nich dobrze niezależnie od kręgu kulturowego, kraju pochodzenia czy języka w którym mówią. Jak wspierać proces integracji społeczeństwa wielokulturowego w instytucjach kultury? Jednym z narzędzi gotowych wspomóc nas w tym zadaniu są gry. Na warsztatach porozmawiamy o tym, jaką mogą pełnić funkcję i jak dobrze dobierać je do sytuacji, w której się znajdujemy. Pokażemy przykłady grywalizacji warsztatów antydyskryminacyjnych.

Dla kogo?
Dla animatorów kultury, edukatorów, nauczycieli, liderów grup (np. w harcerstwie)

Data: 15 maja

Miejsce: Dukla

Godzina: 10:00 – 17:00 (godzinna przerwa lunchowa od 13:00 do 14:00)

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 10 maja na adres: d.osypanko@lukasz

Maksymalna liczba uczestników/uczestniczek: 20

Poruszone zagadnienia:

• wielokulturowość – możliwości i wyzwania z nią związane przy wykorzystywaniu gier w edukacji, integracji grup etc.,
  • przegląd gier możliwych do wykorzystania w wielokulturowej grupie,
  • dobre praktyki,
  • wskazówki i aktywne ćwiczenia dla facylitatorów gier w pracy z grupami wielokulturowymi.