Warsztaty malowania na szkle w Rzepedzkim Ośrodku Kultury

20 września 2023 r. w Rzepedzkim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty malowania motywów przyrodniczych na szkle, zorganizowane w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2023, inicjatywa pn. „Z historią i tradycją w świecie kolorowych szkieł”.

Pracowaliśmy techniką malowania ręcznego polegającą na nanoszeniu farb na szkło. Robiliśmy to etapami, rozpoczynając od projektu, który chcemy przenieść na przezroczyste przedmioty, wyznaczając kontury zaprojektowanej pracy, a następnie nakładając farby na szkło i ramkę. Uzyskana w ten sposób barwna powłoka pokryła część powierzchni szkła, tworząc piękny, barwny rysunek.

Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i dużym zainteresowaniem podczas warsztatów. Każdy uczestnik wykonał swoją pracę plastyczną według własnej inwencji twórczej. Dekorowanie szkła za pomocą farb ujawniło talenty naszych młodych artystów. Połączyliśmy kreatywność z dobrą zabawą. Malowanie na szkle to pomysł na ciekawe spędzenie czasu. Mamy nadzieję, że te zajęcia były dla uczestników inspiracją i początkiem ich artystycznej twórczości.

Serdecznie dziękujemy pani Oldze Rudlickiej za przeprowadzenie niezwykle kreatywnych zajęć oraz uczestnikom za udział.