WidziMY i o tym RozmawiaMY

Czy WidziMY tak samo? Jak postrzegamy nas samych i otaczający świat przez pryzmat obiektywu? Czy to proste? Jak ciekawie patrzeć i rejestrować obraz? Dlaczego jedne zdjęcia wydają się lepsze od innych i jak osiągnąć ten efekt? Fotografia jest dziś w zasięgu każdego, kto posiada urządzenia elektroniczne. Aparaty fotograficzne poszły w ruch na spacerze z pasjonatem fotografii i dziennikarzem panem Bartoszem.

To nie był tylko suchy warsztat obsługi aparatu. To też rozmowy, które być może rozpalą w młodych ludziach pasję i zamiłowanie do robienia zdjęć. Krajobraz Majdanu Sieniawskiego i atmosfera sprawiły, że ręce same chwytały za aparaty.

Fotografowanie to tak naprawdę tworzenie i opowiadanie historii. Cały czas poszerzamy nasze HORYZONTY. Dlatego to, co WidziMY i o czym RozmawiaMY jest zarówno inspirujące, rozwojowe jak i ważne. Zdjęciowa opowieść, którą utrwalamy na co dzień lub od święta w kadrach to ciekawa przygoda działająca na wyobraźnię. Dzięki temu co WidziMY tu i teraz, możemy obrazy uchronić przed zapomnieniem.

Efekty zajęć projektu HORYZONT będzie można obejrzeć na wystawie fotograficznej pt. „ZmieniaMY” na podsumowanie przedsięwzięcia 13 października, na którą zapraszamy.