Bardzo Młoda Kultura

Wizyta w Izbie Tradycji

Za nami kolejne intensywne spotkanie młodych skeczystów. Ogromną radość na buziach uczestników wywołały koszulki odebrane dzisiaj z drukarni. Ubrani w limonkowe stroje wybraliśmy się do Izby Tradycji w Woli Rafałowskiej.

O tym wyjątkowym miejscu rozmawialiśmy z prezesem Stowarzyszenia Panią Danutą Szajną. Zobaczyliśmy przedmioty, które dawniej były używane w domach i gospodarstwie np. żelazko z duszą, wirówkę do mleka, maśniczki, piękne stroje ludowe, naczynia i wiele innych skarbów z przeszłości.

Wzięliśmy udział w lekcji na żywo pt. „Opowieści z babcinego kuferka” z zaciekawieniem słuchaliśmy historii o starodawnych przedmiotach, a dzieci z przyjemnością zaangażowały się w rozmowę.

Gościem naszego dzisiejszego spotkania była Pani Anna Zych – Niżnik, która jest naszym opiekunem wspierającym i dba o prawidłowy przebieg całego projektu. Dziękujemy Pani Ani za poświęcony nam czas i prezenty, które na pewno wykorzystamy podczas trwania zajęć oraz słodkości.

Oprócz Izby głównej dużo inspiracji do szkiców znaleźliśmy również „W dawnej klasie”, gdzie obecnie organizowane są wystawy obrazów.

Uczestnicy stworzyli po raz kolejny oryginalne prace, a do uzupełnienia szkiców wybraliśmy profesjonalne farby akwarelowe w tubce z dużą gamą kolorów. Warsztaty trwające trzy godziny minęły nam bardzo szybko, a dzieci jednogłośnie stwierdziły, że do Izby Tradycji na pewno jeszcze powrócą.

Skip to content