Bardzo Młoda Kultura

„Więc chodź, pomaluj mój świat/ Na żółto i na niebiesko…”

” Więc chodź, pomaluj mój świat/ Na żółto i na niebiesko…”. Tak możemy zatytułować drugie spotkanie warsztatowe uczestników projektu „Urban Sketching – świat szkicem widziany”.Tym razem szkicowaliśmy na terenie Szkoły Podstawowej nr. 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku, która jest naszym partnerem w projekcie. Gościem tego spotkania był Pan Witold Rak- nauczyciel historii. Obecność i wiedza Pana Witolda bardzo nam pomogła w stworzeniu zapisków i notatek do naszych rysunków. Mimo upalnego dnia pracowało nam się bardzo przyjemnie, ale ilość barw i profesjonalna jakość kredek, którymi dopieszczaliśmy nasze szkice przyprawiała nas o kolorowy zawrót głowy. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z takim przyrządem malarskim jak water brush.
Z ogromną radością oraz ciekawością testowały możliwości rozmywania kredek za pomocą tego nowoczesnego pędzla. Ogromną zaletą Urban Sketchingu jest to, że dzieci podczas naszych spotkań same wybierają dla siebie miejsce do szkicowania, nie mają żadnych ograniczeń i z góry narzuconego tematu rysunku. Mogą swobodnie ćwiczyć swoje umiejętności jak również nabywać nowe doświadczenia, a wszystkie prace przedstawiają świat widziany oczami dziecka. A jest to dla nich twórcza forma zabawy. Oczywiście zabaw ruchowych podczas warsztatów również nie zabrakło.
 W efekcie końcowym pomalowaliśmy otaczający nasz świat nie tylko na żółto i na niebiesko i nie możemy się doczekać następnej przygody z Urban Sketchingiem.

Koordynator projektu  Sylwia Kozak

Skip to content