Urban Sketching – Za nami pierwsze warsztaty rysunkowe

Za nami pierwsze warsztaty rysunkowe realizowane w ramach projektu „Urban Sketching – świat szkicem widziany” w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Chmielniku. Oczywiście spotkanie rozpoczęliśmy od integracji poprzez zabawę, aby dzieci mogły się bliżej poznać i zaprzyjaźnić. Integracja jest bardzo ważnym elementem podczas pracy w grupie i zależy nam, aby najbliższe dwa miesiące minęły nam w radosnej atmosferze. Dzieci stworzyły wspólny projekt koszulek na wyjazdy plenerowe, aby było nas widać z daleka i jeszcze bardziej zintegrować grupę. Gościem specjalnym warsztatów były przemiłe panie seniorki należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Chmielniku. Pani Zofia Nizioł i Krystyna Mackowicz opowiedziały dzieciom jak kiedyś funkcjonował dawny dom ludowy i jak mieszkańcy spędzali w nim czas. Celem tego spotkania było budowanie wartości międzypokoleniowych, lekcja życzliwości, szacunku i zrozumienia. Po krótkim powrocie do przeszłości przyszedł czas na rozpakowywanie profesjonalnych narzędzi malarskich, którymi dzieci są zachwycone. Pierwsze szkice zgodnie zasadami Uran Sketching nie przyniosły uczestnikom żadnych trudności i dzieci fantastycznie poradziły sobie z tym zadaniem.

Koordynator projektu  Sylwia Kozak