Bardzo Młoda Kultura

Huta Młodych Artystów – warsztaty plastyczne

Scrapbooking – to techniki użyte podczas ręcznego wykonywania kartek okolicznościowych, których to uczyli się uczestnicy zajęć warsztatowo – plastycznych w piątek 29 września.

Specjalistka i rękodzielniczka w tej dziedzinie Pani Paulina Czarnecka z Warszawy zapoznawała z tajnikami zdobienia bardzo wciągającą techniką, która obecnie w USA jest jedno z najpopularniejszych hobby dla każdego. Każdy może przerobić album na swojego rodzaju pamiętnik, dokleić gazetę, dopisać uwagi czy wkleić odcisk dłoni.

Scrapbooking nie ma ograniczeń, więc uczestnicy zajęć dekorowali różnymi materiałami i sposobami: guzikami, kwiatkami, wklejali  kawałki gazet, filcowe zabawki itd. Dzieci zdobiły swoje prace malutkimi kosteczkami, które pozwalają robić dekoracje wypukłe, takie 3D, cyrkonie, kamyczki i inne cuda.

Liczna 30 osobowa grupa uczestników wykonała piękne różne kartki, każda inna nie tylko pod względem różnych kolorów, ale ozdób, kształtów, wzorów i rozmieszczenia na kartce wg swojego uznania. Powstały piękne kreatywne prace, które wystawione będą na zakończenie projektu podczas wernisażu 12 października.

Cykliczne zajęcia warsztatowe odbywają się w ramach realizowanego projektu „Huta Młodych Artystów”.

Skip to content