Bardzo Młoda Kultura

Zespołowo! Integracyjne warsztaty teatralne w Dębicy

Rusza nabór do kolejnego projektu konkursowego PEK, tym razem w Dębicy. W teatralnym projekcie wezmą udział osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Autorką projektu jest Dominika Migoń związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy. Poniżej zapoznacie się z projektem i zasadami uczestnictwa!

Warsztaty teatralne, wspólne tworzenie scenografii, rekwizytów, kostiumów, zajęcia z tworzenia fryzur oraz charakteryzacji. Na wielki finał premiera spektaklu wraz z wystawą fotograficzną dokumentującą przebieg działań, a także dodatkowe niespodzianki. Przede wszystkim integrująca, dobra zabawa w teatr, z teatrem. Wszystko to w ramach projektu „Zespołowo!”.

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie „Zespołowo! – integracyjne warsztaty teatralne” mającego na celu zintegrować młodzież pełnosprawną z osobami niepełnosprawnymi.

Pozwoli to na przełamanie barier, lęków i stereotypów związanych z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi za pomocą sztuki. Poprzez warsztaty teatralne, choreograficzne, charakteryzatorskie, a także plastyczne nastąpi nauka współpracy. Wszystko to będzie prowadziło do powstania spektaklu, który od początku do końca stworzą uczestnicy projektu z pomocą profesjonalistów w tych dziedzinach. Zaprojektują i wykonają scenografię, rekwizyty oraz kostiumy do przedstawienia. Nauczą się jak robić charakteryzację poprzez warsztaty stylizacji fryzur i makijażu.

Spotkania grupy projektowej będą odbywać się we wrześniu i październiku w salach Domu Kultury i Kina „Kosmos” MOK w Dębicy. Zajęcia organizowane będą dwa razy w tygodniu (przeważnie będą to piątki i soboty).

Do udziału w projekcie zostanie zaproszone około 30 osób od 12 roku życia (decyduje rok urodzenia), które zostaną wybrane przez koordynatorów i instruktorów projektu poprzez selekcję formularzy.

Wypełniony formularz prosimy przesyłać do 7 września br. na adres e-mail: dominika.migon@mokdebica.pl lub dostarczyć osobiście do DKiK „Kosmos” ul. I. Lisa 3.

W przypadku osób niepełnosprawnych formularz może wypełnić opiekun.

Inicjatywa powstała w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Szczegółowych informacji udziela Dominika Migoń – dominika.migon@mokdebica.pl, tel. 510 39 49 81.

Skip to content