Bardzo Młoda Kultura

Wyobraźnia uwolniona!

Pierwsze, projektowe spotkanie za nami. Uczestnicy z entuzjazmem podjęli wyzwanie jakim będzie udział w ponad dwumiesięcznym projekcie dla dzieci „Uwolnij wyobraźnię”.

Po wstępnych informacjach dla dzieci i rodziców i dopełnieniu formalności związanych z udziałem w projekcie, grupa rozpoczęła zajęcia integracyjne z wykorzystaniem metody dramy. Było przy tym śmiechu co niemiara, dużo tańca, pracy w grupie oraz ćwiczenie uczestników we wzajemnym słuchaniu się. Przed nami sporo pracy, ale pierwsze zajęcia były czasem przyjemności obcowania z nowymi koleżankami i kolegami oraz czasem wakacyjnej zabawy.  

Na wytężoną pracę zbieramy siły, a spotykamy się już za tydzień. Dzieci jednak nie spoczywają na laurach, ponieważ między jednym spotkaniem a drugim pracują nad rozwijaniem swojej wyobraźni i próbują wykreować bajkowe postacie, które znajdą się w ich autorskiej bajce, a później słuchowisku jakie na jej podstawie powstanie. Zapraszamy do śledzenia poczynań tej kreatywnej grupy i obejrzenia fotorelacji z pierwszego spotkania.

Projekt realizowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018. Operatorem regionalnym programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Oprac. Irena Szczypek
Koordynator projektu

Skip to content