Bardzo Młoda Kultura

Wyjdź z kokonu trwa!

W gminie Chłopice rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu  przygotowania do projektu „Wyjdź z kokonu”.  Otrzymaliśmy przesyłki z materiałami i zamontowaliśmy uchwyty mocujące na huśtawki. Praca w terenie była bardzo owocna. Dziękujemy za współpracę sołtysom, radnym oraz mieszkańcom Gminy Chłopice za zaangażowanie i inspirację. Odwiedziliśmy świetlice w Łowcach, Lutkowie, Zamiechowie, Dobkowicach, Boratynie, Jankowicach i Chłopicach.

3 sierpnia odbyły się warsztaty makramy i grafiki metodą odwzorowania linorytem i gipsorytem w świetlicy w Łowcach. Warsztaty makramy poprowadziła Pani Dorota Tymcio. Dzieci stworzyły makramowe motywy, m.in liście. Następnie na warsztatach grafiki prowadzonych przez Pana Jerzego Jankowskiego powstały szablony m.in kokonów, motyli, słońca.
Na zakończenie projektu z   owych szablonów powstanie wspólna poduszka ze wszystkimi grafikami.

 4 sierpnia w świetlicach w Zamiechowie i Lutkowie pod okiem Pana Jerzego Jankowskiego i Pani Doroty Tymcio powstały kolejne piękne makramowe listki i piórka, które są idealną częścią integracyjną huśtawek-kokonów.  Na zakończenie młodzi artyści mogli powiedzieć kilka słów do kamery na temat wrażeń z przeprowadzonych działań kulturalno-edukacyjnych.

Zobaczcie relację zdjęciową z warsztatów.


Koordynator projektu Monika Maj-Lichończak


Skip to content