Bardzo Młoda Kultura

W czasie deszczu dzieci się… nie nudzą!

Zajęcia przeprowadzone 5 sierpnia w ramach projektu „Budujemy MOST” zdecydowanie to potwierdziły. Warsztaty ceramiczne prowadziła pani Beata Handziak, pasjonatka rzemiosła ceramicznego i to był kolejny strzał w dziesiątkę!

Większość uczestników do tej pory nie pracowała w tak aktywny sposób z gliną. „Z niczego – coś” – tak brzmiał tytuł warsztatów i rzeczywiście ze stosu gliny powstawały małe cudeńka. Pani Beata opowiedziała na początek, jak pracuje się z gliną, jakie ma ona właściwości i jak wiele można z niej tworzyć.

Artyzm, pasja i życzliwość pani Beaty były wszechobecne. Kiedy obserwujemy, że dzięki zaangażowaniu powstaje coś nowego, ciekawego i twórczego, inspiruje nas to do podejmowania wyzwań. Tak było podczas dzisiejszego spotkania. Wszyscy byli zaangażowani najpierw w tworzenie wielu ciekawych zwierzątek, zarówno prawdziwych, jak i tych wyobrażonych, a później – niepowtarzalnego zastępu skrzydlatych aniołów.

W ten sposób po raz kolejny udało się skrzętnie zaplanowane przedsięwzięcie. Nasz wyjątkowy gość, pani Beata otrzymała owacje na stojąco i zostaje wpisana na naszą projektową listę osób „Godnych naśladowania”.

Więcej zdjęć i obszerna relacja na stronie kulturacieplice.pl


Skip to content