Bardzo Młoda Kultura

Urban Sketching w Kolbuszowej

Za nami czwarte rysunkowe spotkanie. Po raz kolejny mimo intensywnego dnia przywieźliśmy ze sobą piękne szkice oraz wspomnienia ze wspólnej wycieczki.

Tym razem wybraliśmy się do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Na terenie całego Muzeum przechowywane są zabytki kultury materialnej i duchowej wsi i miasteczek z obszaru zamieszkania grup etnograficznych Lasowiaków i Rzeszowiaków.

Pan Grzegorz Mosiołek przewodnik naszej wycieczki przedstawił dzieciom krótką historię tego miejsca. Zwiedziliśmy m.in. Publiczną Szkołę Powszechną, starodawne chaty, wnętrze wiatraka, ale najbardziej spodobało nam się w chacie wypełnionej starodawnymi zabawkami.

Dzięki uprzejmości Pani Stanisławy Paryz dzieci wzięły udział w zajęciach „Pająk u powały” i wspólnie stworzyły swojego pierwszego pająka krystalicznego ze słomy i bibuły. Zadanie okazało się wspaniałym ćwiczeniem integracyjnymi i uczącym dzieci współpracy.

Po wspólnym obiadku zabraliśmy się za szkicowanie. Tym razem pomocą służyły nam brush peny oraz farby akwarelowe w kamieniu, które zachwyciły dzieci mocną pigmentacją i precyzyjnością.

Po przeanalizowaniu naszego całego spotkania, wspólnie obalamy mit, że wycieczki do Muzeum są nudne, wręcz przeciwnie dla nas to był szalony, bardzo interesujący dzień.

Skip to content