Bardzo Młoda Kultura

Urban Sketching – podsumowanie projektu

Nasza wspaniała przygoda ze szkicownikiem w ręku dobiegła końca.

We wtorek 15 października w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego 15 osobowa grupa młodych zdolnych artystów świętowała na  uroczystym podsumowanie projektu „Urban Sketching – świat szkicem widziany”.

Był to wyjątkowy wieczór pełen radości i niespodzianek. Wystawa rozpoczęła się od uroczystego przywitania gości. Swoja obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Chmielnik Pan Krzysztof Grad, Przewodnicząca Rady Gminy Chmielnik Pani Grażyna Małgorzata Drążek, Główna Koordynatorka Projektu Pani Sylwia Blaut – Kowalczyk, Opiekun Projektu Pani Anna Zych- Niżnik z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku Pani Barbara Mucha oraz Wicedyrektor Szkoły Pan Witold Rak oraz wychowawcy i nauczyciele plastyki uczestników, a także wspaniali rodzice i dziadkowie. Wszystkim gościom bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Mimo towarzyszącego stresu i emocji uczestnicy pięknie i z dumą prezentowali efekty swoich działań.  Opowiedzieli publiczności jak wyglądała realizacja projektu i podzielili się z publicznością swoimi wspomnieniami. Po prezentacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników i wszystkich osób które przyczyniły się do realizacji projektu.

Dzieci przygotowały dla publiczności konkurs rysunkowy w którym wzięło udział 15 osób. Uczestnicy chcieli w ten sposób udowodnić, że ten nowy nurt rysunkowy można wykorzystać wszędzie i nie trzeba mieć talentu plastycznego, aby stworzyć oryginalny rysunek. Mamy nadzieję, że udało się nam przekazać pasje do szkicowania, a nasza grupa Skeczystów będzie co raz większa.

Dodatkową atrakcją dla dzieci i podziękowaniem za wspaniałą pracę i zaangażowanie był Animator czasu wolnego. Pani Malinka przebrana za klauna zaangażowała do zabawy zarówno dzieci jak i rodziców, a w całej sali słychać było śmiech i radość, w końcu w każdym z nas jest trochę dziecka.

Wernisaż zakończył się poczęstunkiem i rozmowami o tym pięknym wydarzeniu, a my obiecujemy, że to nie była nasza ostatnia wystawa.

Skip to content