Tworzymy kreatywny świat w Lubaczowie

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie rusza z realizacją projektu „Razem tworzymy kreatywny świat”. Pierwszy z cyklu warsztat malarski w plenerze pn. „Krajobraz letni”  poprowadzi Pani Aneta Przepłata (Mazepa) ze Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej.
W warsztacie udział wezmą osoby niepełnosprawne intelektualnie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz młodzież wykluczona społecznie z Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Na warsztatach dzieci samodzielnie przygotują obraz, ale też dowiedzą się jak przygotować farby ze składników, które można kupić w zwykłym sklepie spożywczym, jak można domowym sposobem przygotować akwarelę, temperę i farbę olejną. Wybór farby to nie tylko kwestia koloru – każda inaczej schnie i pokrywa malowane powierzchnie.

Planujemy jeszcze bezpłatne warsztaty:

–  Warsztat decoupage ( zdobienie desek i szkła oraz przedmiotów codziennego użytku) – sierpień
   –  Warsztat ceramiki artystycznej (wyroby z gliny) – sierpień
   –  Warsztat tworzenia zabawek z materiału – wrzesień