Bardzo Młoda Kultura

„String Art – łączy pokolenia” – FINAŁ NUMER JEDEN!

Aż trudno uwierzyć, że cztery miesiące minęły tak szybko. Był to piękny czas, bogaty w wiedzę, doświadczenie i nawiązywania nowych przyjaźni. Uczestnicy bardzo intensywnie pracowali nad przygotowaniem swoich wyjątkowych prac i nie mogli się doczekać uroczystego podsumowania naszego projektu „String Art – łączy pokolenia”.
Dlaczego finał numer jeden? Ponieważ obecna sytuacja spowodowana wirusem Covid – 19 bardzo mocno zmieniła plany i uroczyste podsumowanie wraz z zaproszonymi gośćmi przełożone zostało na inny termin.

Mimo początkowego smutku byliśmy wdzięczni za spotkanie chociaż w naszym skromnym gronie. Dwudziestoosobowa grupa fantastycznych młodych ludzi sprawiła, że ten projekt był wyjątkowy. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę sprawiając, że wspólnie odnieśli sukces.

Finał był szczególnym wydarzeniem pełnym emocji i wzruszeń, a nawet tanecznych kroków. Piękne wspomnienia podsunęły uczestnikom kilka pomysłów jak kontynuować rozpoczętą w lipcu przygodę z rękodziełem. Zdecydowana większość uczestników pierwszy raz próbowała swoich sił przed kamerą, ale poradzili sobie świetnie.

Młodzi Artyści otrzymali wyjątkowe podarunki, które pozwolą im jeszcze bardziej rozwinąć wyobraźnię oraz łączyć tradycję z nowoczesnością.

Mamy nadzieję, że ta lekcja pozwoliła uczestników okryć w sobie pasję i talent zachęciła do kultywowania rodzinnych tradycji  oraz zaprzyjaźnienia się z rękodziełem na długie lata. Uczestnicy z dumą pozowali do zdjęć trzymając w dłoni piękne goździki, będące podziękowaniem dla rodziców za zaangażowanie oraz wsparcie. Efekty naszego spotkania mogą Państwo zobaczyć na filmiku. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

Bardzo dziękujemy Pani Irenie Szczypek, za stworzenie tego nagrania, oraz rozładowanie napięcia podczas jego tworzenia.

Dziękujemy również Pani Natalii Mazur , Panu Janowi Dzierżakowi, trenerom Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Chmielnickie Kłosy” oraz tancerzom naszym koleżankom i kolegom za przygotowanie wspaniałego krakowiaka. Piękny tradycyjny taniec połączyliśmy z naszymi wariacjami na parkiecie w nieco szalonym wydaniu.

Na wyjątkowe podziękowania zasługują sami uczestnicy, którym życzymy samych sukcesów w każdej dziedzinie życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy od początku bardzo mocno trzymali za nas kciuki oraz nas wspierali. Teraz czekamy z niecierpliwością na Finał numer dwa, więc przygoda z Bardzo Młodą Kulturą  dla nas jeszcze się nie kończy.

Skip to content