Bardzo Młoda Kultura

Relacja z warsztatów malarskich „Krajobraz letni” w Baszni Dolnej

Pierwsze warsztaty malarskie w ramach projektu „Razem tworzymy kreatywny świat” za nami. Są one początkiem cyklu warsztatów rozwijających kreatywność, samodzielność, ciekawość naszych uczestników.

Spotkanie poprowadziła Pani Aneta Przepłata Mazepa malarka z zamiłowania, członek Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, która z uczestnikami projektu podzieliła się swoją wiedzą i ważnymi elementami tworzenia obrazów. Tematem warsztatów był „Krajobraz Letni”, który doskonale wpasował się w nasz plener, zajęcia malarskie dla dzieci przebiegły w przyjaznej atmosferze w pięknej Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

Podczas pierwszego warsztatu malarskiego dzieci samodzielnie namalowały własne obrazy, dowiedziały się jak przygotować farby ze składników, które można kupić w zwykłym sklepie spożywczym, jak można domowym sposobem przygotować akwarelę, temperę i farbę olejną, bo wybór farby to nie tylko kwestia koloru – każda inaczej schnie i pokrywa malowane powierzchnie. 

Warsztat składał się z szeregu różnego rodzaju ćwiczeń, które uczestnicy będę mogli powtarzać samodzielnie w domu. Dzieci wykazały się kreatywnością, doskonaliły swoje umiejętności plastyczne, stworzyły wspaniałe dzieła, które w dalszym etapie projektu zostaną zaprezentowane szerszej publiczności.

Zajęcia sprawiły niesamowitą radość uczestnikom. Wzięły w nich udział dzieci
z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz dzieci z Domu Dziecka z Nowej Grobli. 

Koordynator projektu:  Monika Buczek

Skip to content