Bardzo Młoda Kultura

Wyniki I etapu konkursu

W I etapie konkursu o współorganizację inicjatyw w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2021 wpłynęło aż 67 wniosków. Do II etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 30 aplikacji.

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Komisji oceniającej projekty złożone w konkursie o współorganizację inicjatyw zorganizowanym w ramach Projektu Bardzo Młoda Kultura w 2021r.,
realizowanego w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021
ETAP I
Przemyśl, 6 maja 2021 r.

Komisja w składzie:
Katarzyna Kuczmenda – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego
Kinga Bielec – Animatorka kultury, dziennikarka; Prezes Fundacji SOS Życie, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Paweł Kamiński – Koordynator projektu Bardzo Młoda Kultura w województwie dolnośląskim, Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu
dr Robert Godek – Dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego
Janusz Czarski – Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu

oceniła pod względem formalnym i merytorycznym, uwzględniając wytyczne Regulaminu 67 projektów złożonych w pierwszym etapie konkursu.
Do drugiego etapu zostało dopuszczonych 30 najwyżej punktowanych propozycji inicjatyw:

54 pkt.
– Kamila Starościak (Mielec) – „Dźwięki kolorów”
– Agnieszka Adamczyk (Borowa) – „Bez szablonu”
– Anna Duliban (Jarosław) – „Tydzień gier bez prądu”

55 pkt.
– Damian Ziemba (Krosno) – „Tropy do Franciszka Mirandoli – polskie weird fiction”
– Sonia Zwoleńska (Jasło) – „Dźwiękowa historia”
– Anna Szydełko (Przemyśl) – „Za górami… Bajkopisarstwo jako forma terapii dla dzieci”
– Barbara Kalińska (Kańczuga) – „Piernikowe bajania”
– Renata Pryga (Tarnobrzeg) – „Moc kultury i natury – twórcze warsztaty dla dzieci”

56 pkt.
– Katarzyna Grabka (Przemyśl) – „Bajki robotów – teraźniejszość do przyszłości, opowieść młodych”
– Anna Piękoś (Mielec) – „Na tropie mieleckiej kulturowości”
– Piotr Kaplita (Jarosław) – „Poczet dawnych Jarosławian”
– Kamil Żurawski (Stalowa Wola) – „Fabrykarium – osiedlowy rozruch”

57 pkt.
– Piotr Kisała (Oleszyce) – „Jak pędzlem malowane”
– Renata Domka (Tarnobrzeg) – „Chodź, opowiem ci kto tu żył”
– Natalia Koza (Rzeszów) – „Przedmioty nie gęsi, swój język mają”
– Zbigniew Pałka (Czudec) – „Nasza mała Ojczyzna – kultywowanie lokalnych tradycji i rzemiosła na Podkarpaciu”

58 pkt.
– Alina Woś (Medynia Głogowska) – „Garncarski świat naszych przodków”
– Małgorzata Leja (Cieplice) – „Między nami w Międzyczasie”

59 pkt.
– Teresa Borchowiec-Gończ (Orły) – „Od ziarenka do bochenka…”
– Agata Bury (Rokietnica) – „Ptasi ekosystem”
– Anna Lorenz- Filip (Błażowa) – „Teatralnie zakręceni”
– Krystyna Czura (Lubaczów) – „Teatr cieni”

60 pkt.
– Irena Szczypek (Chmielnik) – „W poszukiwaniu fraktali”
–  Karolina Suchy (Chłopice) – „Deskowanie” czyli moje biurko pod chmurką

61 pkt.
– Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz (Nowy Żmigród) – „Izba łemkowska”
– Elżbieta Brynecka (Krosno) – „Bardzo Młodzi Kuratorzy Wystaw”

62 pkt.
– Danuta Zarzyka (Dydnia) – „Korzenie”
– Ksenia Bołd (Krosno) – „Ilustrowany Alfabet Krosna”

63 pkt.
– Katarzyna Mazurkiewicz (Łańcut) – „Wracamy do gry”

65 pkt.
– Krystyna Galik-Harhaj (Komańcza) – „Karpackie rękoczyny”

W trybie odwołania został rozpatrzony przez Jury wniosek:

Katarzyna Dereń (Tarnobrzeg) – “Fabryka wyobraźni czyli poszukiwanie obrazu w dźwiękach” – 57 pkt

Punktacja pozostałych niezakwalifikowanych do II etapu przedstawia się następująco:

28 pkt.
– Grzegorz Dudek (Rzeszów) – „Audycje muzyczno-edukacyjne z udziałem dzieci i młodzieży”

29 pkt.
– Nina Nowak (Przemyśl) – „Muzyka jest wszystkim”

36 pkt.
– Magdalena Chmura (Wiśniowa) – “Sercem malowane

39 pkt.
– Mirosław Dyjak (Stalowa Wola) – „W naszym ogródeczku rośnie lilija”
– Jakub Przerwa (Przemyśl) – „Ekologiczna kultura po przemysku”

41 pkt.
– Paweł Batycki (Brzostek) – Warsztaty fotograficzne „W kulturalnym obiektywie”
– Marzena Baum-Gruszowska (Grabiny) – “Tych najważniejszych 20 lat! Pilzno w dobie dwudziestolecia międzywojennego”

42 pkt.
– Małgorzata Machnicka (Wiązownica) – „Młodzież i seniorzy działają”

43 pkt.
– Dominik Długosz (Rokietnica) – „Aktywna młodzież”
– Anna Gryniewicz (Oleszyce) – „Z podkarpackim przytupem”
– Monika Szwed (Lubaczów) – „Roztocze oczami dzieci i młodzieży”
– Iwona Myłek (Chłopice) – „Poczuj, zobacz, doświadcz…”

47 pkt.
– Zbigniew Wawer (Mielec) – „Małe filmołaki”
– Barbara Szczygieł (Przeworsk) – „Integracja malowana obrazem i dźwiękiem”
– Katarzyna Kos (Jodłowa) – „Jodłowa z perspektywy młodych dziennikarzy”

48 pkt.
– Mariusz Bożek (Czermin) – „Czermińskie odnajdywania” poezja, sztuka, historia
– Barbara Rubach (Dębica) – „Kiedyś Dembicha dziś Dębica. Historia i tradycje mojej małej ojczyzny”
– Janina Puchalik (Żołynia) – „Zmalujemy coś razem”
– Jolanta Sagan-Thomas (Przeworsk), „W ogrodach historycznych Książąt Lubomirskich – edukacja przyrodniczo-kulturowa”

49 pkt.
– Joanna Pietrzycka (Brzostek) – „Rozkminiamy to”
– Aneta Jakubowska (Rudnik nad Sanem) – „W zgodzie z naturą”
– Dagmara Pszeniczna (Mielec), „Mała pantomima”

50 pkt.
– Dominika Garncarska (Surochów) – „W fredrowskiej krainie”
– Elżbieta Augustyn-Gruszka (Wadowice Górne) – „Bardzo Młody Teatr”
– Magdalena Falandys (Medynia Głogowska) – „EKOartści w przedszkolu”
– Adrianna Szot-Warzocha (Sokołów Młp.) – „Implikacje artystyczne”

51 pkt.
– Katarzyna Bernat (Rzeszów) – „Folklor w codzienności”
– Sylwia Grygier (Bircza) – „Pałac Humnickich odkrywa swoje tajemnice”
– Anna Pracało (Oleszyce) – „Na początku było słowo”
– Janina Kozorowska (Jarosław) – “Moda na historię

52 pkt.
– Bernadeta Korczewska (Jarosław) – „Architektura miasta na styku kultur”
– Bernadeta Rzeszutek (Raniżów) – „Niteczka do niteczki”
– Dominika Migoń (Dębica) „Historia pewnych miłości”
– Zofia Dąbrowska (Komorów) – „Lasowiackie rzemiosło dawniej i dziś”
– Katarzyna Guła (Ulanów) – „Uwolnić Edka”
– Monika Maj-Lichończak (Jarosław) – „Sportowe kadry z przeszłości”

53 pkt.
– Janusz Krasicki (Wólka Pełkińska) – „Bardzo Młody Teatrzyk”

Jury oceniła wnioski pod kątem :

  • formalnym
  • merytorycznym tj.
  1. koncepcja, cel i oryginalność projektu
  2. zasadność kosztów względem działań
  3. przydatność realizacji projektu z punktu widzenia odbiorców
Skip to content