Bardzo Młoda Kultura

Warsztaty ceramiczne – doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego

Jak zrobić formę z gipsu ceramicznego? Jak kształtować glinę? Czym jest kserografia na ceramice? Jak szkliwić biskwity, żeby zawsze wychodziło pięknie? Tego wszystkiego dowiemy się podczas warsztatu ceramiki artystycznej już 20 sierpnia w Zespole Placówek w Lubaczowie. Warsztat poprowadzi Pani Agata Lechowicz, która od wielu lat prowadzi warsztaty ceramiczne dla dzieci.

Glina to niezwykły materiał. Może mieć różne barwy – żółtą, ceglastą, brunatną, szarą albo szarozieloną. Kiedy jest sucha, sprawia wrażenie twardej i nieprzystępnej, ale wystarczy zwilżyć ją wodą, aby zyskała niebywałą plastyczność. Lepienie w niej jest doskonałą zabawą, ale ma także właściwości terapeutyczne.

Chcielibyśmy przekazywać pasję i możliwość artystycznego rozwoju poprzez ceramikę. Zabawa z gliną to czas na relaks, aktywny odpoczynek, na twórcze myślenie, na nowe umiejętności. Wszędzie można lepić z gliny, wystarczy kawałek płaskiej powierzchni, np. stół kuchenny lub stolnica.

Zobaczymy, co tym razem stworzą nasi uczestnicy. Przygotowane gliny i szkliwa czekają na nasze kreatywne dzieciaki. Uczestnicy zajęć mogą nie tylko zrelaksować się, ale również uwolnić swój, głęboko skrywany, potencjał. – zapraszamy!

Skip to content