Bardzo Młoda Kultura

Nocną porą w bibliotece

Pierwszy wakacyjny poniedziałek był doskonałym dniem na spotkanie z projektową piętnastką. Spędziliśmy razem 7 godzin poświęcając ten czas na wzajemne poznanie się, integrację, zabawy i oczywiście działanie. Na początek były aktywności pozwalające zapamiętać wszystkie imiona i dające okazję do tego aby dzieci opowiedziały o sobie, o swoich zainteresowaniach i marzeniach.

W kolejnym etapie grupa została podzielona na 3 zespoły: Kapeluszników z Normalii, Bibułkarzy z Chaosji, Szminkali z Fraktalii. Każda z grup miała wymyślić stroje dla mieszkańców swojego kraju, określić kolorystykę, zaprojektować godło i przygotować taniec narodowy. Prace trwały długo, bo grupy były nowe, pełne indywidualistek i trzeba było wypracować wspólnie jeden pomysł i sposób prezentacji, ale finalnie wszystko udało się doskonale. Mieszkańcy wymyślonych krain przemaszerowali przed widownią z dumą prezentując swoje dokonania i uzasadniając wybór kolorystyki, strojów itd. A jak to wyglądało? Koniecznie zobaczcie na zdjęciach.

Projekt realizowany jest we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Chmielniku, dlatego podczas tego popołudnia i wieczoru wspierała nas podczas działań Pani Aneta Siorek.

To pierwsze spotkanie oprócz funkcji integrującej grupę miało również wprowadzać w temat małej ojczyzny, utożsamiania się z nią i dbania o jej rozwój. Wszystko co wydarzy się w projekcie „W poszukiwaniu fraktali” przez kolejne miesiące będzie związane z odkrywaniem, poszukiwaniem walorów małej ojczyzny oraz eksponowaniem i utrwalaniem efektów tych poszukiwań podczas innowacyjnych warsztatów przyrodniczo-artystycznych.

Skip to content