Bardzo Młoda Kultura

Głowa pełna pomysłów!

Tym razem uczestnicy projektu „String Art – łączy pokolenia” odłożyli nitki oraz igły na bok, ale tylko na chwilę. Podczas warsztatów, które odbyły się 21 września, młodzi twórcy zastanawiali się jaki będzie efekt końcowy wspólnej pracy przedstawionej na finale, który zbliża się wielkimi krokami.

Przygotowanie podobrazia zaczęli od wymieniania się swoimi pomysłami, a jak powszechnie wiadomo ile osób tyle pomysłów 🙂

Burza mózgów była zarówno bardzo intensywna jak i potrzebna, aby wspólnie poszukać kompromisu. Zadanie wcale nie było łatwe, ale mamy to! Oryginalny pomysł jak połączyć tradycję z nowoczesnością za pomocą kolażu i różnych technik mixed media.

Zakupione w ramach projektu nowatorskie narzędzia dekoracyjne w postaci past strukturalnych, szablonów, farb dających efekt aksamitu, śniegu czy też pęknięć spowodowały, że uczestnicy od razu uwolnili swoją wyobraźnię, a białe płótno szybko zapełniło się paletą kolorów, a to dopiero pierwszy etap pracy. Poniedziałkowy wieczór spędziliśmy bardzo pracowicie, twórczo ale i radośnie, poprzez gry i zabawy, a uśmiechy i okrzyki radości było słychać w całym budynku Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Chmielniku.   

Koordynator projektu Sylwia Kozak

Skip to content